В залежності від анатомічних особливостей пахової ділянки, розмірів грижі та особливостей перебігу хвороби (первинна або рецидивна грижа, защемлення у анамнезі, попередні операції на органах порожнини очеревини та тазу) ліквідацію грижі можливо виконати за методом тотальної екстраперитонеальної пластики (ТЕР) або трансабдомінальної преперитонеальної пластики (TAPP).
Етапи виконання операції з приводу пахвинної або стегновій грижі з встановленя експланту (сітки) поза очеревинною позаочеревиним доступом (тотальна екстраперитонеальна пластика — ТЕР)
- 1. Встановлюють троакари крізь проколи у товщу черевної стінки.
- 2. За допомогою балонного ділятотора проводиться формування порожнини навколо грижових воріт з розшаруванням тканин черевної стінки без розкриття очеревини і потрапляння у її порожнину.
- 3. Проводиться розсічення сполукових зрощень навколо грижових воріт, мобілізація сім’яного канатику, грижового мішку.
- 4. Експлант (сітка) встановлюється у товщу черевної стінки перед очеревиною. Фіксація не проводиться.
Етапи виконання операції з приводу пахвинної або стегновій грижі з встановленя експланту (сітки) поза очеревинною лапароскопічним доступом (ЛМ) (трансабдомінальна преперитонеальна пластика — TAPP)
- 1. Встановлюють троакари крізь проколи у товщу черевної стінки
- 2. Проводиться відшарування парієтальної очеревини, розсічення сполукових зрощень навколо грижових воріт, мобілізація сім’яного канатику, грижового мішку, верифікація елементів для фіксації сітки.
- 3. Експлант (сітка) встановлюється у товщу черевної стінки перед очеревиною. Фіксацію сітки виконують скобками.
- 4. Заключним етапом операціє є відновлення цілісності очеревини швами або скобками.